Ugrás a fő tartalomra

Biztos, hogy csak Ön olvassa Gmail leveleit?

A hatalmas tárhely és a remek szolgáltatások miatt nagyon sokan használják elsődleges vagy tartalék levelezőnek a Gmailt. Kérdés azonban, hogy a webböngészővel bárhonnan elérhető levelezésünk mennyire van biztonságban.

Nagyon hasznos és kényelmes, hogy a világ bármely pontján, egy szállodából, netkávézóból vagy nyilvános hotspotról is le tudjuk kérdezni a Google Mail rendszerén keresztül érkezett leveleinket. Az azonban már kevésbé megnyugtató, hogy ilyenkor a böngészőbe be kell írni azonosítónkat és jelszavunkat. Egy idegen gép használatakor nem lehetünk biztosak benne, hogy nem rögzítik-e belépési adatainkat, amivel később azután könnyen bejelentkezhetnek a nevünkben és elolvashatják esetleg bizalmas üzeneteinket. Ha ezt az adatlopást nem is tudjuk megakadályozni, azt legalább ellenőrizhetjük, hogy mikor és milyen IP címről léptek be Gmail fiókunkba.

Az ellenőrzést úgy tudjuk elvégezni, hogy megnézzük a Gmail oldal legalján található információt a legutóbbi bejelentkezés időpontjáról és IP címéről, majd az itt található Részletek linkre kattintunk. Ekkor egy felugró ablakban megjelenik a legutóbbi bejelentkezések listája, időponttal és IP címmel. Azt is láthatjuk, hogy milyen eszközzel történt a bejelentkezés, például számítógépes böngészővel vagy mobiltelefonos alkalmazással. Az információk között láthatjuk, hogy mi a jelenlegi IP címünk, így könnyen tudjuk azonosítani, ha idegen helyről léptek be postafiókunkba. Ha gyanús aktivitást találunk a listában, egy gyors jelszó változtatással ismét biztonságossá tehetjük levelezésünket.
Az aktivitást mutató ablakban találhatunk még egy hasznos szolgáltatást. Mivel a Gmail-nél egyszerre több helyről is be lehet jelentkezni, előfordulhat, hogy például munkahelyünkön a Gmail-be bejelentkezve hagytuk gépünket és ez csak otthon jut eszünkbe. Ha nem szeretnénk, hogy esetleg munkatársaink is beleolvassanak levelezésünkbe, az aktivitást mutató ablakban az “Összes másik kapcsolat kiléptetése” gombra kell kattintani.


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket