Ugrás a fő tartalomra

Ingyen letölthető klasszikus játékok

A 80-as évek jelentették  számítógépes játékok hőskorát. Az akkori és azóta már klasszikussá vált játékokat most újrajátszhatjuk online, de le is tölthetjük őket.
Mielőtt belemerülnénk a Pac Man, Paperboy vagy Super Mario kalandjaiba érdemes egy kicsit körülnézni, kik gyűjtötték össze a játékokra mutató hivatkozásokat és mi vezette őket. A Triplet and Us szájtot egy amerikai házaspár készítette, akik nosztalgiával gondolnak a nyolcvanas évekre, amikor fiatalok voltak. Így a számítógépes játékokon kívül a kor mozi és tévé filmjeiről, azok zenéiről, az akkori divatról és zenéről is sok érdekességet találunk oldalaikon. Egy idővonalon pedig a legfontosabb politikai, gazdasági, kulturális eseményeket is felsorolják.



Az weboldal érdekes nevét onnan kapta, hogy hármasikreik vannak, akiknek megörökítették születésük előtti és utáni életének minden fontos pillanatát.
De térjünk vissza a korabeli játékokra, amikre sokan  emlékeznek nosztalgiával. Az első “személyi számítógépekre” készült programok egyszerűségük ellenére vagy éppen azért, sok izgalmas percet, órát szereztek akkoriban. Ma azonban már kevés működőképes Commodore vagy Sinclair Spectrum gép van. Időközben elkészültek a játékok mai PC-re átírt klónjai, így semmi akadálya, hogy az idősebbek újraéljék fiatalságukat, a fiatalok pedig megismerjék, hogy a 3D-s szuper grafika helyett mivel játszottak szüleik, esetleg nagyszüleik.
A klasszikus játékok közül sokat online, böngészőből is lehet játszani. Ezek felsorolását itt  találjuk. A lista külön csoportosításban tartalmazza a Flash illetve a Java alapú játékokat. Aki pedig akkor is szeretne régi kedvenceivel játszani, amikor éppen nincs internetkapcsolata, az itt látható linkekről letöltheti ingyenesen a Windows alatt futó változatokat. A játékok között ott van a Tetris, a  Street Fighter, a Snake vagy a Space Invider.
Akinek még ez sem elég, letölthető és online Nintendo emulátort is találnak itt, így a régi játékok végeláthatatlan sorát próbálhatják ki.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket