Ugrás a fő tartalomra

Biztonságos böngésző a legkisebbeknek

A számítógépet és azon az internetet már az óvodások is használják. Egy új, billentyűzet nélkül is kezelhető böngésző segíthet abban, hogy a kicsik csak az életkoruknak megfelelő oldalakat érjék el.

A legtöbb esetben saját magunk ismertetjük meg kisgyermekeinkkel az internetet, amikor megmutatunk nekik egy kedves online játékot, egy rajzos weboldalt vagy rajz- és természetfilmeket. Óvodások és kisiskolások önálló böngészésének legtöbbször egyrészt az az akadálya, hogy mivel nem ismerik a betűket, így nem tudják megtalálni és beírni a nekik való oldalak címét. Másrészt mi magunk is akadályozzuk a felügyelet nélküli internetezést, mert sajnos a legjobb szűrő és felügyeleti programok ellenére is könnyen tévedhetnek olyan helyekre, ami nem való még nekik.


Azonban mindkét akadályt legyőzhetjük a Kido’z (kidoz.net) elnevezésű böngészővel, aminek béta változata ingyen telepíthető. A gyerekeknek kifejlesztett program futtatásához szükség van az Adobe AIR-re, ha nincs ilyen a gépünkön, a telepítéskor az is letöltődik.
A Kido’z futás közben a teljes képernyőt elfoglalja és nagy méretű, könnyen felismerhető és azonosítható ikonokkal vezeti a kicsiket a világhálón. Billentyűzetre nincs szükség, csupán az egeret kell tudni kezelni.
A képernyő alján három ikon (földgömb, joypad és tévé) közül lehet választani, hogy internetes oldalakat akarunk meglátogatni, online játékokat szeretnénk játszani vagy YouTube videókra vagyunk kíváncsiak. Természetesen minden kategóriában csak szigorúan ellenőrzött tartalmakat lehet elérni. Így a weboldalak között mesefilmes, rajzos, ismeretterjesztő szájtokat találunk. A játékokban sem az erőszak dominál, hanem inkább a kreatívitás és a kézügyesség, megfigyelőképesség, logika fejlesztése. A videók pedig a gyerekek számára is izgalmas távoli tájakat és érdekes állatokat mutatnak be.
Minden kategóriában több lapon keresztül válogathatunk a tartalmak között. A navigációt nagy méretű nyilak segítik, amiknek a szerepét könnyen és gyorsan megtanulják a akár a 3-4 évesek is.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket