Ugrás a fő tartalomra

Készítsen saját világórát!

Tévéhíradók hátterében gyakran látható, hogy mennyi az idő a világ nagyvárosaiban. Egy online szolgáltatással ingyen elkészíthetjük saját világóránkat, amelyik megmutatja, mennyi a pontos idő a Föld távoli helyein élő barátainknál, ismerőseinknél.
A legnagyobb világvárosokat és az ottani helyi időt mutató térképet a TimeZoneCheck (http://www.timezonecheck.com/) oldalon találjuk. Már ez is hasznos lehet, mert az előre beállított helyeken láthatjuk a folyamatosan változó idői, az egér mozgatásával az időzónákat olvashatjuk le és a térkép alján található kereső mezőbe beírhatunk a térképen nem szereplő városokat is. A helységnevekre kattintva a Wikiipédia megfelelő oldalára jutunk.

Ha tetszik a térkép, elkészíthetjük saját változatunkat is. A Zebra Map (www.zebramap.com) oldalán egy ingyenes regisztráció után kezdődhet a munka. Kiválaszthatjuk a térkép színvilágát, meghatározhatjuk mekkora rész jelenjen meg a Föld rajzolatából. Ezután megadhatjuk azokat a városokat, amiket meg szeretnénk jeleníteni a térképen. A helyszínekhez saját címkéket rendelhetünk, így például nem a városok nevei jelennek majd meg, hanem ismerőseink nevei illetve a pontos idő, amennyi náluk van. A feliratokhoz webcímeket is rendelhetünk, ezekre az oldalakra fogunk ugrani, ha a nevekre kattintunk.
Az elkészült, testreszabott világórát másokkal is megoszthatjuk. Tárolhatjuk a szolgáltatás szerverén és az itt kapott URL címet elküldhetjük ismerőseinknek, de ha van saját weboldalunk vagy blogunk, akkor abba be is ágyazhatjuk a térképet. Ha később további helyszíneket adunk hozzá vagy szerkesztünk rajta valamit, a változások azonnal láthatóak lesznek a beágyazott térképeken is.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket