Ugrás a fő tartalomra

Google Apps - Online iroda (4/7)

A www.google.com/a/smallbiz oldalon található kisvállalkozásoknak összeállított alkalmazásokkal minden irodai és csoportmunka feladatot el lehet végezni. A csomag ingyenes változatában van a GMail levelező, a Google Talk beszélgető, a Google Calendar naptár, a Docs & Spreadsheets szövegszerkesztő és táblázatkezelő,  a Page Creator weboldal-készítő és a Start Page, amellyel egy oldalon férünk hozzá levelezésünkhöz, dokumentumainkhoz és naptári bejegyzéseinkhez.
A csomagban található Docs szolgáltatásban egyrészt tárolni tudjuk dokumentum állományainkat, így a világ minden pontjáról elérhetjük azokat, másrészt online szerkeszthetjük azokat, akár csoportosan is. A rendszer használatához mindössze egy Google azonosítóra van szükség. Aki már használt más Google szolgáltatást (Gmail, Calendar stb.), az ahhoz tartozó azonosító tökéletesen megfelel. Azonban egy új account létrehozása is pár pillanat alatt megtörténik, csak egy létező email cím kell hozzá.
Amikor azonosítónkkal és jelszavunkkal belépünk a rendszerbe, a webböngészőnk ablaka olyanná alakul, mintha egy fájlkezelőt látnánk. Természetesen első belépésünkkor még nincsenek itt állományok, később azonban majd azoknak a fájloknak a neveit fogjuk látni, amelyeket létrehoztunk, szerkesztettünk. Minden fájl neve mellett láthatjuk, hogy ki hozta létre, kik azok, akik szerkeszthetik, és kik azok, akik megnézhetik. Az is látszik, mennyi idővel ezelőtt volt legutoljára megnyitva az állomány.
Egy-egy állomány kiválasztása után többféle műveletet végezhetünk. Átmásolhatjuk, törölhetjük vagy a saját merevlemezünkre menthetjük a kijelölt fájlokat. Amikor azt a lehetőséget választjuk, hogy a számítógépünkre másoljuk a szöveget vagy a számolótáblát, meg kell azt is határozni, hogy milyen fájlformátumot generáljon a rendszer. A választékban megtalálható az összes Microsoft Office dokumentumtípus.
Amikor kiválasztunk egy létező dokumentumot vagy egy új szöveg, számolótábla készítéséhez kezdünk, a webböngésző ablaka ismét átalakul. Aki már használt valamilyen szövegszerkesztőt vagy táblázatkezelőt, ismerős felülettel fog találkozni. Legfeljebb az ikonok száma lesz kevesebb a szokásosnál, de azokat mind megtaláljuk, amelyeket az átlagfelhasználók a leggyakrabban alkalmaznak. A „lebutított” szerkesztőprogram azonban a nagy irodai csomagoknak utasításainak pont azt a 10-20 százalékát tartalmazza, amire igazán szükség van.
Ebbe természetesen beletartoznak a kivágó, másoló, beillesztő műveletek, a karakterek és a szöveg formázásának utasításai. Több betűtípus közül válogathatunk, amelyeknek azután méretét, színét, dőlését, vastagságát külön állíthatjuk. A szövegszerkesztő ismeri a számozásokat és felsorolásokat, a behúzásokat és a hiperhivatkozásokat. A szövegbe beszúrhatunk képeket, megjegyzéseket, táblázatokat, könyvjelzőket és speciális karaktereket. Helyesírás-ellenőrzőt is használhatunk és a beállítható nyelvek között a magyar is szerepel.
Szerkesztés közben a rendszer automatikusan menti az állományunkat. A mentés gyakorisága a szerkesztési műveleteinktől függ. Ha folyamatosan dolgozunk egy dokumentumon, akkor akár percenként többször is fel fog villanni az ablak jobb felső sarkában a piros Saving... felirat. Ha azonban sokáig nem változtatunk a szövegen vagy a számolótáblán, akkor ritkábbak lesznek a mentések. Magunk is kezdeményezhetjük a mentést a Save vagy a Save & close utasítással. Így  nem kell aggódnunk, hogy ha megszakad az internetkapcsolat vagy bezárjuk a böngészőablakot. Legfeljebb a legutolsóként beírt egy-két szó vagy szerkesztés fog hiányozni. Ezen kívül arra is lehetőség van, hogy visszatérjünk a dokumentumok valamelyik korábbi állapotához. A Revision oldalon visszamenőleg megtaláljuk az állományok éppen aktuális változatát és még színezéssel is jelzi a rendszer, hogy mit és hol módosítottunk.



Megjegyzések

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket