Ugrás a fő tartalomra

Digitális füzetek

A japán kisiskolások egy részének az idén már nem kell nehéz táskát cipelni, mert mindössze egyetlen digitális munkafüzetre lesz szükségük.

A Tokióban megrendezett New Education Expo-n bemutatták, hogy a jövőben  milyen digitális eszközökkel szeretnék helyettesíteni az iskolások könyveit és füzeteit. Az USmart MC1 és Toshiba CM1 tablet PC-ket 10 általános iskola alsó tagozatos osztályaiban próbálják ki az idei tanévben. A webkamerával és érintőképernyővel rendelkező készülékek vezeték nélküli hálózaton keresztül kapcsolódnak a tanári számítógéphez, aki így gyakorlatilag minden nebuló munkafüzetébe bele tud pillantani. A osztálytermekben található interaktív táblákon megjelenő információk pedig a gyerekek gépén is azonnal láthatóak lesznek.

A csoportmunkát is könnyen meg lehet oldani ezekkel az eszközökkel, hiszen a virtuális papíron egyszerre többen is dolgozhatnak, mivel látják egymás munkáját, esetenként még távoli osztálytermekből is.

A 8.5 millió dolláros projekttel a high-tech fejlesztésekben élen járó Japán, megpróbál felzárkózni Dél-Koreához, Szingapúrhoz és Nagy-Britanniához, ahol előrébb tart a digitális oktatás bevezetése.

Az oktatás korszerűsítésére hazánkban még 2005-ben hirdettek meg egy közel 25 milliárd forintos projektet, ami 5 év alatt 40 ezer interaktív, digitális táblával látta volna el az iskolákat. A fél- és egymillió forint közötti összegbe kerülő eszközökön ki lehet vetíteni az óra anyagát, írni és rajzolni lehet rá és internet kapcsolattal is rendelkezik. A táblákra kiírt közbeszerzési pályázatok többször is eredménytelenül zárultak és időközben az összeg jelentős részét a gazdasági válság következményeinek enyhítésére fordították. A fennmaradó 4-5 milliárdra az iskolák pályázhattak, azonban Nemzeti Fejlesztési Ügynökség az idei tanévkezdésig csak a nyertes pályázók öt százalékával kötött szerződést, így az ország legtöbb tantermében még mindig hagyományos tábla és kréta várja a tanulókat.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket