Ugrás a fő tartalomra

Nézze meg, melyik kémműhold figyeli!

Műholdak ezrei keringenek a fejünk felett, információkat, telefonbeszélgetéseket, tévéadásokat, internet kapcsolatokat közvetítve és persze kémkedve. Egy online adatbázis segítségével folyamatosan követhetjük, melyik, hol van éppen.
A Real Time Satellite Tracking jelenleg 14672 műhold adatait tárolja és ezek mozgását figyeli. A pillanatnyi koordináták alapján egy Google Maps térképen meg is lehet jeleníteni egy vagy több kiválasztott mesterséges égitestet.



A térkép megjelenítésekor IP címünk alapján egy kis házikó ikon mutatja, nagyjából honnan internetezünk. Ennek a helymeghatározásnak az alapját az IP2Location szolgáltatás adja, ami a bejelentkezési IP címünkből meg tudja állapítani, melyik internet szolgáltatóhoz tartozunk és ez alapján földrajzi koordinátákat is rendel számítógépünkhöz. A szolgáltatás oldaláról ingyenesen lehet letölteni olyan weboldalba illeszthető dobozt, ami kiírja a látogatók földrajzi adatait.


Így azután a műholdak lekérdezésekor választhatjuk az “Up in your sky” menüpontot, ami azt fogja megmutatni, mi repked éppen a fejünk felett. A műholdakról nagyon sok információt is megtudhatunk. például, hogy ki és mikor állította pályára, milyen magasan kering és mennyi a keringési ideje
Több módszerrel is kiválaszthatjuk, hogy melyik műholdak útját jelenítse meg a rendszer az ezernyi közül. A csoportosítások között megtaláljuk a legtöbbször lekérdezetteket (Most tracked), a legújabbakat (Just launched) és a legnépszerűbbeket (Popular categories) is.


Ezeken belül választhatunk például a távközlési, GPS vagy katonai műholdak közül. Ez utóbbiaknál még egy olyan térképet is lehet generálni, ami az adott műhold pályáját mutatja a következő öt napban. Össze lehet állítani egy saját listát is azokból a műholdakból, amiknek folyamatosan figyelni szeretnénk a helyzetét.
Aki nemcsak a műholdakra kíváncsi, az ugyanezen az oldalon radarképen, online követheti a hurrikánokat útvonalát.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket