Ugrás a fő tartalomra

Rendezze naptárba dokumentumait!

Egy számítógép merevlemezén több tíz-, nem ritkán több százezer fájl található. Egy új és ingyenes program segít ezek között megtalálni, amire éppen szükségünk van.

Amióta lassan mindenhez számítógépre van szükség, azóta óriási ütemben nő a komputerünkön tárolt állományok száma. A legtöbb operációs rendszer beépített keresőt is tartalmaz, mert e nélkül reménytelen feladat megtalálni egy levelet, táblázatot, fényképet vagy zenét. A szöveges dokumentumok esetén viszonylag könnyű dolgunk van, mert ha emlékszünk egy benne található kifejezésre, mondatra, akkor ezt már fel tudják használni a kereső programok. Egy fotó, videó, zene vagy az egyre gyakrabban alkalmazott PDF fájlok esetén azonban legtöbbször csak annyi segítséget tudunk adni, hogy nagyjából mikor hoztuk létre vagy módosítottuk a keresett dokumentumot.  A keresgélés megkönnyítésére hozták létre azt az ingyenesen letölthető segédprogramot, ami egy jól áttekinthető naptárba rendezi az állományokat.

A Nemo Documents (http://www.nemo-docs.com/) nem változtatja meg a számítgépünkön tárolt fájlok elrendezését, hanem az eredeti könyvtár szerkezetet megtartva egy az Outlook vagy Google Calendar-hoz hasonló formában jeleníti meg a dokumentumok neveit. A program az első elindításkor végignézi és indexeli a merevlemezt és utána folyamatosan működik a háttérben. Így figyeli a fájlok változásait és az utolsó módosításnak megfelelő helyre teszi a naptárjában.

A Nemo Documents naptárában több nézet közül választhatunk, lehet éves, havi, heti vagy napi bontást kérni, illetve időrendi listában is meg tudja mutatni az állományokat. Mivel felismeri a leggyakoribb dokumentum típusokat, ezért egy olyan nézetet is kérhetünk, ami csak a PDF-eket, szövegeket, számolótáblákat, prezentációkat, zenéket, fotókat vagy videókat mutatja meg.
A naptárban látható állományokon a jobb egérgomb megnyomásával megjelenő menüből elérhetjük az alapvető fájl műveleteket (másolás, megnyitás, tulajdonságok) és elláthatjuk címkékkel vagy csillagokkal is. Ez két utóbbit azután szintén felhasználhatjuk a keresésekhez és a naptári nézet kialakításához.
 
A program is ikonja a tálcára kerül, így mindig gyorsan el tudjuk érni, ha hirtelen valami olyat keresünk, amiről csak azt tudjuk, hogy mikor hoztuk létre vagy szerkesztettük utoljára. A Nemo Documents Windows XP, Vista Windows 7 és Linux rendszerek alatt működik és együttműködik a Windows Desktop Search szolgáltatással.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket