Ugrás a fő tartalomra

Életlen képek utólagos javítása

A digitális fényképezőgépekkel nehéz homályos képeket készíteni. Ha azonban mégis előfordul ilyen, akkor egy új Photoshop kiegészítővel még kijavíthatjuk a hibát.

Az automatikus élességállítás a legtöbb esetben tökéletesen működik és a beavatkozásunk nélkül is tűéles fényképeket lehet készíteni a segítségével. Ha mégis homályos lesz az elkészült fotó, annak általában az az oka, hogy a kép egy számunkra kevésbé fontos részét élesíti ki a rendszer vagy az expozíció  közben elmozdul a kamera.

A digitális képszerkesztés, pontosabban Topaz Labs Infocus szűrője azonban még ilyenkor is tud segíteni. A gyártó weboldaláról (http://www.topazlabs.com/infocus/) letölthető és harminc napig ingyenesen használható Photoshop kiegészítővel gyorsan és kényelmesen lehet a lehető legtöbbet  kihozni a homályosra sikerült fotókból.

A szűrők közé beépülő Infocus egy új ablakban nyitja meg a szerkeszteni kívánt képet. Ennek jobb oldalán találjuk a beállítási lehetőségeket, az ablak legnagyobb részén pedig a kép jelenik meg. Itt ránagyíthatunk arra a részre, ami az utólagos élesítés szempontjából a legfontosabb. A kép változását azonnal láthatjuk, amint valamelyik beállítást megváltoztatjuk, illetve egy kattintással tudunk váltani az eredeti és a javított fotó között. Így könnyen ellenőrizhetjük, milyen hatásai vannak az egyes paramétereknek.

A korábban már említett, két leggyakrabban életlenséget kiváltó okhoz előre definiált beállításokat is találunk. A General beállítás tökéletes megfelelő, ha például egy arckép fotózásakor az automatika a hátteret élesítette ki és a személy homályos maradt. A finom beállításokhoz tartozó csúszkákkal  tudjuk pontosan az adott képhez igazítani az élesítést.

A másik gyakori hiba oka, hogy felvétel közben elmozdult a gép. Ilyenkor a Straight Motion módszert kell választani. Itt meg lehet adni az elmozdulás irányát és ennek megfelelően próbálja a program kiszűrni az elcsúszást. Itt is van mód az részletes paraméterek hangolására. Ezekkel lehet például megadni, hogy az élesség állítást az egész képre akarjuk-e optimalizálni vagy annak csak egy részlete érdekes számunkra.

Az előre megadott beállításokon kívül az Infocus minden paraméterét tetszés szerint változtathatjuk, hogy kipróbáljuk, mikor érjük el a legjobb eredményt. Ha meg vagyunk elégedve a kiélesített képpel, akkor visszatérhetünk a Photoshop-ba, ahol azután tovább szerkeszthetjük vagy elmenthetjük a fotót.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket