Ugrás a fő tartalomra

Képdobálás a közösségi oldalakra

Aki több közösségi oldalon is aktív életét él, annak sokszor fárasztó, hogy legújabb fotóit mindenhová eljuttassa. Egy ingyenes szolgáltatás azonban elvégzi helyettünk ezt a munkát és sok meglepetést is tartogat.

A Dropico segítségével egyszerre oszthatjuk meg fényképeinket a legnépszerűbb közösségi oldalakon, egyikről a másikra dobhatjuk a fotókat és még online szerkeszthetjük is azokat.
A szolgáltatás weboldalán (www.dropico.com) egy gyors és ingyenes regisztráció után kapunk egy egyedi email címet, amire majd azokat a fotóinkat küldhetjük, amiket fel szeretnénk tölteni a közösségi oldalakra. Ehhez azonban még arra is szükség van, hogy a közösségi oldalakon használt account-unkat hozzákapcsoljuk a Dropico szolgáltatásához. Facebook, Picasa, Twitter, Myspace, Flickr, Photobucket és Foursquare szerepel a jelenlegi kínálatban. Ha ezeknél az oldalaknál megadjuk az engedélyt, hogy a Dropico képeket töltsön fel a nevünkben, akkor a korábban kapott elektronikus levélcímre küldött üzenet mellékletében szereplő képek automatikusan felkerülnek az oldalakra. Az egyes közösségi oldalakra való feltöltést utólag is szabályozhatjuk, ki- és bekapcsolhatunk egy-egy oldalt.

A mobiltelefonnal készített képek közzétételének ennél kényelmesebb módját el sem lehet képzelni. Csak egy kattintás, a kész képet csatoljuk egy emailhez és mobil interneten vagy WiFi- keresztül elküldjük  Dropico címünkre. Ha ott előzőleg mindent jól beállítottunk, akkor a fotó azonnal megjelenik Facebook, Flicker vagy más oldalunkon.

A Dropico azonban nem csak erre használható. Egy webböngészővel például azt is megtehetjük, hogy a  különböző közösségi oldalak között dobáljuk fényképeinket. Ha például egy Facebook-ra feltöltött képet Picasa vagy Flickr oldalunkon is szerepeltetni akarunk, akkor nincs más dolgunk, mint a Dropico ablakában az egyik helyről a másikra húzni a képet. Sajnos egész albumokkal ezt (még) nem lehet megtenni, de néhány kép megosztása esetén ez egy nagyon kényelmes megoldás.

Végül azt sem szabad szó nélkül hagyni, hogy a Dropico látványos képszerkesztési funkciókat is kínál online. A feltöltött képekből diavetítéseket készíthetünk vagy a Pixir Express illetve Pixir Editor módban gyorsan vagy alaposabban megdolgozhatjuk felvételeinket. Aki pedig egy kis vidámságra vágyik, annak a Pizap Editor módot ajánljuk, amivel mókás hatásokkal láthatjuk el képeinket. A szerkesztések  okozta változások azonnal megjelennek a közösségi oldalakra feltöltött képeken is.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket