Ugrás a fő tartalomra

Az USA nem engedi megregulázni az internetet


Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Kanada, Ausztrália, Finnország, Spanyolország, Olaszország, Szerbia – néhány ország azok közül, akik nem írják alá az egyezményt Dubajban.

„El sem tudom képzelni, miért nem írták alá” – adott hangot meglepetésének Hamadoun Touré, a Nemzetközi Távközlési Unió (ITU) főtitkára, miután egy főként nyugati országokból álló koalíció tagjai, élükön az Egyesült Államokkal tegnap este bejelentették, hogy nem írják alá a Dubajban rendezett, történelminek szánt világkonferencia zárásaként az ITU által készített új távközlési világegyezményt.

Az ITU tervezete sok kritikát kiváltott, főként azért, mert centralizáltabbá és állami szinten szigorúbban felügyeltté tenné az internet ellenőrzését. A tervek szerint több kontrollszerepet is kivennének a főként amerikai székhelyű szervezetek kezéből, és egyrészt még létrehozandó nemzetközi szervezetek kezébe, másrészt nemzeti hatáskörbe utalnának bizonyos feladatokat. Az ellenállás vezetői természetesen az USA kormányzati és ipari szereplői, akik tegnap kijelentették, hogy ők ugyan kompromisszumképesek, viszont nem járulnak hozzá ahhoz, hogy a jelenlegi többszereplős irányítási modellt felváltsák az ITU teljesen más alapokon nyugvó, a centralizációt előtérbe helyező modelljével.

Az ITU vezetői tagadják ezeket a vádakat, szerintük az amerikaiak (és a hozzájuk csatlakozók) egyszerűen nem értik az új egyezmény szövegét, amelyben az ITU szerint csak technikai megoldások szerepelnek, politikaiak nem, és teljesen alaptalan például a szólásszabadság miatt aggódni. Touré azt is kijelentette, hogy az egyezmény alá nem írása komoly károkat fog okozni a felhasználóknak, és különösen az internetes infrastruktúrával kevéssé ellátott fejlődő országok járnak majd rosszul.

Formailag a 2015 január 1-jén életbe lépő szerződést elfogadják ugyan – a 152 résztvevő országból körülbelül 140-en aláírják –, ám az világos, hogy az egyezmény az Egyesült Államok támogatása nélkül csak „írott malaszt”.

by Melitta

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket