Ugrás a fő tartalomra

Mobil multimédia-alapú tudás-transzfer - zsebedben a világ!

A kutatási szakaszból a fejlesztési szakaszba lépett a 2012 júliusában indult MOBIL MULTIMÉDIA-ALAPÚ TUDÁS-TRANSZFER (MMATT) projekt. A kutatási eredményekről Dr. Benedek András, a MMATT kutatásvezetője számolt be. A sajtótájékoztatóval egybekötött kerekasztal beszélgetésen az oktatás mobil forradalmának új technikai lehetőségeiről és a tudásmenedzsment, tudástranszfer korszerű módszereiről a téma szakértői beszélgettek.

A sajtótájékoztatón Alexy Norbert, a HUMANsoft kutatás-fejlesztési központjának igazgatója köszöntötte az IT és az oktatás különböző területeiről érkezett szakembereket. Dr. Benedek András, a MMATT kutatásvezetője ismertette a projekt főbb mérföldköveit és összefoglalta a 2012-ben indult kutatási fázis tapasztalatait.

A kutatás elemei:
       Áttekintő tanulmány a nemzetközi eLearning sztenderdekről
       A mobil-tanulás és az on-line multimédia alkalmazások trendjének elemzése
       Sablon típusok és jó gyakorlatok szakértői gyűjteménye, ajánlások
       A mobil tanulásra vonatkozó tapasztalatok és fejlesztési irányok elemzése
       A játék alapú tanulás (GBL) innovatív nemzetközi tapasztalatainak elemzése
       vLearning alapú oktatástechnológiai referenciamodellek és e-didaktikai ajánlások kidolgozása
       LMS és LCMS funkcionalitások, modulok és paraméterek elemzése
       A projektben alkalmazható tudásmenedzsment eszközök és technológiák elemzése
       A projekt felhasználói és tanuló közösségekkel való összekapcsolásának elemzése, közösség szervezési lehetőségek vizsgálata a virtuális térben
A MMATT rendszer platform független környezetben tradicionális és játék alapú oktatási módszerekkel nyújt felhő alapú tudásmenedzsment támogatást.
A rendszer főbb funkciói:
       Sablon készítés és publikálás (sablon bróker)
       Digitális tananyagkészítés és publikálás (tananyag, e-book, munkafüzet bróker)
       Digitális Tartalom Tár
       On-line piac a publikált termékek értékesítésére és cseréjére
       Tudásmenedzsment környezet és funkciók biztosítása
       Megjelenés testre szabásának biztosítása
       Saját anyagok exportjának és importjának biztosítása
       Közösségi tér és eszköz készlet biztosítása

A rendszer felépítése:

A projekt igen széles potenciális ügyfélkörrel rendelkezik: az on-line tanuló közösségek és iskolákon, az oktatásszervező intézményeken, az on-line- és távoktatást végző, valamint az ehhez szükséges anyagokat előállító vállalkozásokon és magánszemélyeken kívül a közepes- és nagyvállalatok, valamint a nemzetközi vállalatok is ide sorolhatók.

A sajtótájékoztatót követő kerekasztal beszélgetésen Dr. Benedek András kutatásvezető Dr. Mlinarics Józseffel, a Magyar Tartalomipari Szövetség ügyvezető elnökével, Dr. Horkay Hörcher Ferenccel, az MTA Filozófiai Intézetének igazgatójával, Rab Árpáddal, az Információs Társadalom- és Trendkutató Központ igazgatójával, Fekete Zsombor játékfejlesztővel és Dr. Ollé Jánossal, az ELTE PPK Iskolapedagógiai Központjának egyetemi adjunktusával beszélgetett a MOBIL MULTIMÉDIA-ALAPÚ TUDÁS-TRANSZFER jelentőségéről és szerepéről az oktatásban, a kutatásban és a tudásmenedzsmentben.
-->

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket