Ugrás a fő tartalomra

Nagyszabású fejlesztés a hazai közoktatás informatikai infrastruktúrájában

Tavaly több mint ezer iskola internetkapcsolatának sávszélessége duplázódott meg – jelentette be Vályi-Nagy Vilmos infokommunikációért felelős államtitkár Mezőkeresztesen, 2014. január 30-án, a Sulinet+ projekt eredményeit ismertető sajtótájékoztatón. A fejlesztések idén további mintegy 3800 oktatási intézményben folytatódnak.
A jövő tudásalapú gazdaságában kiemelt szerep jut a kreatív, magas hozzáadott értéket képviselő iparágaknak. E szektorok megerősítéséhez jól képzett munkaerőre és versenyképes oktatásra van szükség – mondta Vályi-Nagy Vilmos.

Az általános iskolában egyre meghatározóbb az informatika-oktatás, az informatikai eszközök használata. Az esélyteremtés miatt nélkülözhetetlen a megfelelő technológia eljuttatása Magyarország oktatási intézményeibe, különösen a kisebb településekre és a hátrányos helyzetű térségekbe – hangsúlyozta az államtitkár.

Vályi-Nagy Vilmos kiemelte, hogy a piacon nem vagy csak drágán elérhető szolgáltatások helyett most uniós támogatással magas színvonalú, nemzetközi mércével is egyedülálló informatikai hálózatot építenek ki egy tavaly elindult fejlesztési projekt keretében. A sávszélesség-bővítést követően szintén uniós forrásból mintegy 12 milliárd forint jut az iskolák informatikai eszközeinek fejlesztésére – az intézmények 4400 interaktív táblához, 4300 tanulói táblagéphez, 3800 új munkaállomáshoz és 14 000 laptophoz juthatnak hozzá.
A Sulinet korszerűsítésével, a sávszélesség-növelési projekt folytatásával két év alatt valamennyi érintett hazai általános és középiskola hálózati csatlakozása megújul, internet kapcsolódásának sebessége pedig ugrásszerűen – esetenként többszörösére – nő.

A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis-ban

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Síelőknek indított appot a Helly Hansen

Nincs is annál jobb, mint amikor a frissen hullott hóban szelhetjük a hegyeket. A Helly Hansen ezért új applikációt fejlesztett a téli sportok szerelmeseinek. A First Track alkalmazást azoknak találták ki, akik a legelső nyomokat szeretnék rajzolni a térdig érő szűz hóba. Az új app egy hagyományos ébresztőórából és egy speciális hó jelző funkcióból áll. Ha az éjszaka hullott hó mennyisége meghaladja az előre beállított értéket, a program reggel korábban ébreszt. Így a többieket megelőzve elsőként mehetünk fel a pályára, ahol friss szűzhó fog várni. Csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk a legközelebbi síterepet, beállítjuk a hó mélységét, és hogy ettől függően hány órakor akarunk felkelni, majd nyugodtan alhatunk. A First Tracks gondoskodik róla, hogy semmiről ne maradjunk le. A teljes anyag elérhető a  Magyar Sajtóanyag Adatbázis -ban

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffingtonpost.com)

Netflix, Hulu és társai Magyarországról

Jónéhány olyan zenei és videó szolgáltatás van az interneten, amit hazánkból nem lehet elérni. Így azután csak szomorkodva olvashatjuk az ismertetőket, hogy milyen remek filmeket, tévésorozatokat nézhetnénk meg, illetve mekkora zenei kínálatból válogathatnánk, ha az USA-ból vagy néhány tőlünk nyugatabbra levő országból csatlakoznánk az internetre. Proxy és VPN beállításokkal ki lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak egy részét, azonban az ilyen megoldások meglehetősen bonyolultak és gyakran nagyon lelassítják az internetünk sebességét. A playmoTV szolgáltatás azonban rendkívül kényelmesen és mellékhatások nélkül teszi lehetővé, hogy Windows, Mac OS X, iOS, Apple TV, PS3, vagy Xbox 360 készülékkel nézzük a Netflix, Hulu Plus, Hulu, iTunes Store, Amazon Instant Video, NBC, ABC, CBS, Lifetime, FOX Soccer TV videó csatornáit, illetve válogassunk a Pandora, Spotify, Grooveshark, Last.FM hatalmas zenei kínálatából. A  playmoTV   oldalán részletes leírást kapunk, hogyan kell számítógépünket