Ugrás a fő tartalomra

Mindent a szemnek

A Google Earth folyamatosan fejlődik, bővül. Az új, látványos fejlesztések egyike, hogy háromdimenziós épület modelleket is rá lehet helyezni a műholdképre. Már nagyon sok amerikai város híres és kevésbé híres épületét megtalálhatjuk az adatbázisban. A rajzolt építményeket körbejárhatjuk, elforgathatjuk, megdönthetjük. Sőt, ahol ennek van jelentősége, ott mozgás közben is megcsodálhatjuk a látványosságot. Az egyik legújabb modell az angliai London Eye. Az óriáskerekének legapróbb szerkezeti részleteit is megvizsgálhatjuk, egyenként kapcsolhatjuk be a különböző rétegeket, amelyek a tartószerkezetet, a kereket, a fülkéket, a meghajtást valamint a kiszolgáló épületeket mutatják. Ez a modell is több fázisban készült, így a lejátszás gombra kattintva mozgás közben is láthatjuk az óriási szemet. A modellt a www.kmzlinks.com oldalról tölthetjük le.

Megjegyzések

  1. Köszi, ez érdekes, csak konkrét linket is adhatnál, mert nem találom azt a modellt, így csak jól fel vagyok csigázva.

    VálaszTörlés
  2. Kedves László,

    Az a link természetesen rossz. Nyisd meg, és meglátod, hogy miért (444 bájt nem sok modelladatot tartalmazhat). Te egyáltalán láttad azt, amiről írsz?

    Mert amiről írsz, az valahol errefelé keresendő

    VálaszTörlés
  3. Kedves notramiras!
    A link természetesen jó. Ez valóban csak 4 KB, de ez egy kmz fájl, amit a Google Earth tud megnyitni. Ha azzal próbálod, máris láthatod az óriáskereket.
    És elhiheted, én láttam, amiről írtam, de gondolom Te is könnyen meg tudtad volna találni a Google Earth oldalain.

    VálaszTörlés
  4. Nem, nem jó. Elmagyarázom az elejétől a végéig. A link egy LondonEye2.kmz nevű fájlra mutat, ami először is nem 4 KB, hanem 444 byte, azaz a legjobb indulattal is kisebb, mint fél kilobyte.

    Másodszor a .kmz fájlok alapvetően zippelt kml fájlok. Nevezd át .zip-re, és meglátod, hogy tartalmaz egy doc.kml nevű fájlt. Csomagold ki, és nézd meg a tartalmát. Meglátod, hogy az nem más, mint egy alig 20 soros placemark.

    Namost ez még mindig nincs 4 KB, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy ez egy sima placemarkot tartalmazó GE fájl, amit az ember ha megnyit, akkor nem kap mást, mint egy kis jelölőt a földgömbön az adott helyen, amire a GE szépen rázoomol.

    Nyoma sincs semmilyen 3D-s modelladatnak.

    Még egyszer tehát kimondom a verdiktet: ez csak egy helyjelölőt tartalmazó GE link.

    Ami veled történhetett, az az, hogy valahonnan máshonnan már ráraktad a földgömbödre a 4D-modellt (ami kb. 400 KB, és az általam hivatkozott keresőtalálatokról tölthető le), aztán vhogy rátaláltál erre a linkre, és azt hitted, hogy ebben a fájlban már a modelladatok is benne vannak, de nem, mert az már a földgömbödön volt, ez csak egy odanavigáló helyjelölő fájl.

    Vagy ez történt, vagy nem, nem tudom, az viszont halálosan biztos, hogy a linkedből semmilyen 3D modell nem kerül a GE-re.

    VálaszTörlés
  5. notramiras: mea culpa
    (de nekem valóban megjelent:-)

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fekete-fehérből színes fotók - egyszerűen

Erre a feladatra  létezik egy célprogram, így aki mindössze ilyen képeket szeretne készíteni, nincs szüksége komolyabb képszerkesztőre. A Recolored ( recolored.com ) program 21 napig ingyenes is használható. 1. lépés Töltsük le és telepítsük a programot és szkenneljük be a régi fényképet, amit ki szeretnénk színezni. A kép betöltése után következik annak meghatározása, hogy a kép egyes részei milyen színt kapjanak. A színezés megadásához csak a formák körvonalait kell kijelölni, az árnyalatokat, tükröződéseket a program saját maga generálja. Egy szín a berajzolt vonal környékén addig érvényes, amíg egy másik színű vonalat nem adunk meg. Azt a területet, ahol meg szeretnénk tartani az eredeti színeket, fehér vonallal kell körülhatárolni. 2. lépés Ahhoz, hogy valódi színes képnek tűnjön az utólag kiszínezett fotó, nagyon fontos, hogy helyes színárnyalatokat adjunk meg. Más képszerkesztőknél talán ez a legnagyobb gond, hogy pontosan el tudjunk találni egy bőr színt vagy egy tengerp...

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffington...

Windows jelszó feltörése parancssorból

Ha egy PC-t többen használnak, általában jelszavas belépéssel  védik beállításaikat, adataikat. Ez a védelem azonban gyakorlatilag semmit sem ér, segédprogram nélkül is bárki megváltoztathatja, törölheti azt. A módszer bemutatásával nem szeretnénk mindenkiből hackert faragni, csupán arra hívjuk fel a figyelmet, hogy mennyire sebezhető ez a “biztonsági” megodás. Tételezzük fel, hogy saját jelszavunk nem jut eszünkbe vagy egy családtagunk kért meg, hogy segítünk kitörölni, megváltoztatni elfelejtett jelszavát. A művelethez nincs szükség semmilyen segédprogramra, a Windows parancssorát fogjuk csak használni. A teendők pontos leírását itt lehet elolvasni. (Közben 5 másodpercre megjelenik egy hirdetési oldal, amiről a jobb felső sarokban található Skip Ad gombra kattintva lehet továbbjutni.)