Ugrás a fő tartalomra

Hogyan válasszon felhasználónevet?

Ez bizony nehéz kérdés, amikor egy új közösségi vagy szolgáltató oldalra szeretnénk regisztrálni. Előfordulhat, hogy kedvenc nevünk már foglalt. Ezt mostantól egyszerre 68 oldalon ellenőrizhetjük.

A Usernamecheck (www.usernamecheck.com) pontosan azt a szolgáltatást nyújtja, amit az oldal neve sugall: ellenőrzi, hogy az általunk megadott felhasználónév elérhető-e a legnépszerűbb, regisztrációhoz kötött weboldalakon. Pillanatnyilag 68 oldalt vizsgál meg, sajnos azonban ezek között nincs magyar. A kínálat azonban így is impozáns: 12seconds, Behance, Blogger, Brightkite, Colourlovers, Corkd, Dailymotion, Delicious, Digg, Diigo, Disqus, Ebay, Etsy, Favtape, Ffffound, Flickr, Friendfeed, Funnyordie, Gmail, Hellotxt, Hexday, Identica, Ilike, ILikeTotallyLoveIt, Imageshack, Isfingawesome, Jaiku, Koornk, Kwippy, Lastfm, Linkedin, Livejournal, Magnolia, Meemi, Mixx, Multiply, Myspace, Odeo, Pandora, Picasa, Plurk, Posterous, Pownce, Rejaw, Smugmug, Soundcloud, Steam, Stumbleupon, Technorati, Tinyurl, Tipd, Tipjoy, Tumblr, Twitter, Typepad, Uservoice, Ustream, Vimeo, Virb, Visualizeus, Vox, Wakoopa, Wordpress, Xing, Yahoo, Yotify, Youtube, Zooomr. Ezen kívül az utolsó sorban találunk egy Comming Soon feliratot is, ami jelzi, folyamatosan bővül a kínálat.
Amikor megadjuk, hogy milyen felhasználónévre vagyunk kíváncsiak, sorban egymás után megjelennek weboldalak logói és linkjei mellett az Available illetve a Taken feliratok. Ezek a zöld és piros színnel írt szövegek egyben hivatkozások is. Ha elérhető még a keresett felhasználónév, akkor a hivatkozás az adott oldal regisztrációjához vezet. Ha már más használja a nevet, akkor pedig ennek a felhasználónak az adatlapjára jutunk.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fekete-fehérből színes fotók - egyszerűen

Erre a feladatra  létezik egy célprogram, így aki mindössze ilyen képeket szeretne készíteni, nincs szüksége komolyabb képszerkesztőre. A Recolored ( recolored.com ) program 21 napig ingyenes is használható. 1. lépés Töltsük le és telepítsük a programot és szkenneljük be a régi fényképet, amit ki szeretnénk színezni. A kép betöltése után következik annak meghatározása, hogy a kép egyes részei milyen színt kapjanak. A színezés megadásához csak a formák körvonalait kell kijelölni, az árnyalatokat, tükröződéseket a program saját maga generálja. Egy szín a berajzolt vonal környékén addig érvényes, amíg egy másik színű vonalat nem adunk meg. Azt a területet, ahol meg szeretnénk tartani az eredeti színeket, fehér vonallal kell körülhatárolni. 2. lépés Ahhoz, hogy valódi színes képnek tűnjön az utólag kiszínezett fotó, nagyon fontos, hogy helyes színárnyalatokat adjunk meg. Más képszerkesztőknél talán ez a legnagyobb gond, hogy pontosan el tudjunk találni egy bőr színt vagy egy tengerp...

2011 legizgalmasabb világrekordjai

A RecordSetter oldalra idén is számos érdekes és meghökkentő rekordkísérletről készült  videót küldtek be. A világ 50 országából érkezett és mozgóképes bizonyítékokkal alátámasztott rekordok száma több mint 8000 volt. Ezek közül az oldal üzemeltetői kiválogatták a tizenöt legérdekesebbet. A listában olyanok kaptak helyet, mint például a legtöbb ember felett elvégzett szaltó, a legtöbb egy kézben tartott ceruza, a harminc másodperc alatt legtöbb lenyelt borotvapenge vagy az a break táncos, aki a leghosszabb ideig, több mint 13 percig forgott megállás nélkül a fején.  A Top 15 rekord videóját itt lehet megnézni,  és ezek alapján bárki megpróbálhatja megdönteni ezeket a csúcsokat. Mielőtt azonban bárki erre szánja magát, gondoskodjon a kísérlet dokumentálásáról, mert csak így lehet elfogadtatni az esetleges új rekordot. Related articles Set your own bizarre World Record at Record Setter (lostateminor.com) How To Set A World Record: Here's What To Do (VIDEO) (huffington...

Windows jelszó feltörése parancssorból

Ha egy PC-t többen használnak, általában jelszavas belépéssel  védik beállításaikat, adataikat. Ez a védelem azonban gyakorlatilag semmit sem ér, segédprogram nélkül is bárki megváltoztathatja, törölheti azt. A módszer bemutatásával nem szeretnénk mindenkiből hackert faragni, csupán arra hívjuk fel a figyelmet, hogy mennyire sebezhető ez a “biztonsági” megodás. Tételezzük fel, hogy saját jelszavunk nem jut eszünkbe vagy egy családtagunk kért meg, hogy segítünk kitörölni, megváltoztatni elfelejtett jelszavát. A művelethez nincs szükség semmilyen segédprogramra, a Windows parancssorát fogjuk csak használni. A teendők pontos leírását itt lehet elolvasni. (Közben 5 másodpercre megjelenik egy hirdetési oldal, amiről a jobb felső sarokban található Skip Ad gombra kattintva lehet továbbjutni.)